Hızlı Resim - Resim Yükle


Türkiye de çok yaygın kullanılmasa da, dünyada yıllarca  devam eden dosya upload siteleri üzerinden paylaşım yapma ya da dosya saklama kullanımının ülkemizde rağbet gördüğü söylenemese de bu tür dosya yükleme sitelerini kullanan çok sayıda kullanıcı bulunmakta. Türkiye de bu konuda uzun yıllar önce, tam olarak 2020 yılında kendine özgün yazılımı ile geliştirilen bir web sitesi oldu. Bu site, kullanıcılarına bugüne kadar yüzbinlerce dosya saklamasına olanak sağlamış ve hizmetini ücretsiz ve de süresiz olarak sunmuştur.

BBS dünyasından, 90 lara, o yılların internetin emekleme aşamasında olduğu zamanlarda insanların direkt telefonla birbirine bağlanıp dosya indirdiği yıllara dönersek konumuz o kadar derinleşir ki, size paylaşmak istediğimiz dosya upload sitesi konumuzun oldukça dışına çıkmış oluruz. Bu arada telefonla dosya paylaşım demişken, o telefon cep telefonu değil, bildiğimiz analog karasal hat üzerinden çalışan telefonlardan biri sadece... BBS sistemlerine bağlananlar, ev hatlarından karasal telefonlardan bağlanırken, faturaları da oldukça yüksek olduğu için, Türkiye de yaşayan bir kullanıcının Amerikaya bağlantı yapıp BBS lere girmesi oldukça masraflıydı. Bu sebeple Amerika dan dosya indirebilen bir Türk BBS kullanıcısı, kendi evinde bunları Türk lerin paylaşımına da açmaktaydı. İşte o günlerden, bugünlere geldik...

Dosya Yükleme Sitesi

Bizim konumuza, yani dosya upload sitelerine gelirsek, size bahsettiğimiz geçmişi çok eski olan Türkiyenin ilk upload sitelerinden olan, dosyam.org sitesinden bahsediyoruz sizlere... Bu sitede aradığınız her dosya artık online olarak ve telefon hattı, karasal hat üzerinden değil, direkt internet bağlantısı ile sizlere sunulmakta ve bu sayede aradığınız bilgiye yaşadığımız çağa uygun olarak en yüksek süratte ulaşabiliyoruz. Upload siteleri arasında çok yüksek popülaritesi olan ve Türkiye deki bir çok kullanıcının google ı gibi bilinen, upload sitelerinin google markası denilebilecek olan dosyam.org sitesine üyelik ücretsiz, kullanım ücretsiz, indirmek ve dosya upload etmek de ücretsiz. İşte bu güzelliklerin hepsi bir araya geldiğinde size gerçek bir Türk yapımı, Türk programcısının ellerinden çıkmış bu muhteşem site, BBS lerin torunu diyebileceğimiz güzellikte ve içerikle dolu site çıkıyor.

Dosya Upload

Dosya yükle sitelerinin tanıtımının yanı sıra, dosyalarınızın internet üzerinde paylaşıma açıldığında şifrelenmesi ve gerekiyorsa gizlenmesi gibi özellikler de ihtiyaç duyuluyorsa bu site size sağlayabileceği gibi, size önerimiz, kendi dosyalarınızı kendi şifreleme metodlarınızı gizlemenizdir. Dosya paylaşım sitesi güvenli de olsa, dosyalarınız internete açıksa asla ve hiç bir zaman güvenli değildir demekten başka bir önerimiz olamaz size. En güvenli sistem, fişi çekili olan sistemdir denilen bir bilgisayar dünyasının içindeysek, bizim ne haddimize düşer ki sistemlere güvenip önemli olabilecek dosyalarımızı kendi şifreleme metodlarımızla korumaktan öte, uzaktaki sistemlere emanet etmek?
Ana Sayfa
Kayıt Ol
Giriş Yap
İletişim